Padomi, kā pareizi uzsākams labdarības projekts

Dalies

Kāda ir tava kaislība? Glābt pasauli? Glābiet vaļus? Pēcnodarbinātības laikā daudzi cilvēki pamet korporatīvo pasauli un izveido jaunus uzņēmējdarbības uzsācējus. Vēlāk lielākā daļa šo uzņēmumu īpašnieku pateicas savai “nelaimei” un ar prieku turpina veidot mantojumu sev un nākamajām paaudzēm. Bet šie laiki ir ne tikai labvēlīgi, lai sāktu “peļņas gūšanas” uzņēmumus; tie ir labi, lai sāktu bezpeļņas. Šeit ir daži vienkārši soļi, lai sāktu labdarību.

Sāciet, attīstot savu redzējumu un misiju. Vīzija ir iedvesmas avots un aspirācijas mērķis uz horizonta. Tai nevajadzētu ietvert kvantitatīvus pasākumus, bet to, ko vēlaties izveidot. Misija ir precīzāks mērķa un nolūka apraksts. Organizācijas pamatmērķis ir skaidra un kodolīga izpausme: ko tā dara, par ko un kāds ir pamata pakalpojums. Misijas jāpapildina ar konkrētiem, izmērāmiem, sasniedzamiem un izaicinošiem mērķiem. Arī jums vajadzētu izstrādāt vērtību kopumu – signālu, ar kuru vadīs jūsu organizāciju.

Tālāk jums ir nepieciešams vārds. Labdarības ir organizācijas, kas ir dizainparaugi, bet kurām ir vajadzīga atbalsts no filantropijas un cilvēki, kas vēlas ziedot cilvēkiem. Tātad nosaukumi var raksturot organizācijas funkciju (piemēram, Amerikas vēža sabiedrība), taču daudzas veiksmīgas organizācijas tiek nosauktas par cilvēkiem (piemēram, Susan G. Komen par Cure, The Jimmy Fund utt.). Organizāciju nosaukumi konkrētu cilvēku atmiņā, bet ar uzdevumu palīdzēt citiem var veicināt ziedojumus.

Atšķiriet savu labdarību. Saskaņā ar Nacionālo labdarības statistikas centru (NCCS) ASV ir vairāk nekā 1,5 miljoni bezpeļņas organizāciju. Daudzas organizācijas savstarpēji sacenšas par finansējumu, lai atbalstītu to pašu mērķi. Tātad jums ir skaidri jānošķir jūsu organizācija un, cerams, veicinās to pašu veida kaislību potenciālajiem labdarības devējiem, kas jums pašiem par to ir.

Uzrakstiet plānu. Protams, daļa no jūsu plāna ir jūsu vīzija, misija, vārds un diferenciācijas punkts. Bet tad jums vajadzētu izkārtot piecu gadu stratēģiju un taktiku plānu, tostarp līdzekļu vākšanas stratēģiju, darbības stratēģijas, budžetu utt.

Reģistrējieties kā 501 (c) (3). Tas attiecas uz IRS kodu, kas ļauj jums darboties kā bezpeļņas, nodokļu atbrīvotas organizācijas. Pārliecinieties, ka esat advokāts un grāmatvedis ar bezpeļņas pieredzi, sniedziet padomus, kā pareizi reģistrēties un darboties, lai jūs nepieļautu valsts noteikumu pārkāpšanu. Daudz informācijas atrodama tiešsaistē.

Sāciet savu vietni. Jūs varat paziņot par savu iedvesmu, nodomiem, plānu kontūrām utt. Savā vietnē un sākt līdzekļu piesaisti, izmantojot vietni kā galveno rīku. Jūs varat meklēt kontaktus ziedojumiem, izmantojot vietni. Nav ieteicams ievietot pilnus biznesa plānus vai finanšu pārskatus vietnē. Cilvēki var sazināties ar jums, lai iegūtu no jums vairāk informācijas.

Līdzekļu vākšana. Protams, jūs varat nodot savus līdzekļus labdarībai. Bet parasti jums būs nepieciešams palielināt atbalstu no citiem. Tas var ietvert draugus vai radiniekus, bet parasti tiem būs nepieciešams plašāks atbalsts no vietējām organizācijām, privātpersonām un fondiem. Kad jūsu plāni būs pabeigti, jums vajadzētu sazināties ar dotāciju piešķiršanas organizācijām, kas koncentrējas uz jomām, kas ietver jūsu misiju. Gaidiet, lai veiktu ievērojamu skaitu zvanu, tikšanās un prezentācijas. Neuztraucieties. Tas prasīs ievērojamu laiku un enerģiju. Tas jāveic profesionāli un disciplinēti. Pastāv daudzas tīmekļa vietnes, kas māca līdzekļus līdzekļu piesaistīšanai. Izveidojiet nozīmīgas aktivitātes, izmantojot Facebook, Twitter, LinkedIn un citas sociālās mediju vietnes.

Izveidot konsultatīvo padomi. Sākotnēji tam vajadzētu būt nedaudzi cilvēki ar ievērojamu bezpeļņas pieredzi (tostarp finanšu un līdzekļu piesaistīšanas pieredzi), kas var palīdzēt jums uzsākt darbu. Ideālā gadījumā viņiem vajadzētu būt pieejamam reāllaikā kā līdzekļi jums, un viņiem vajadzētu oficiāli tikties ik nedēļu vai reizi mēnesī, līdz tiek izveidotas operācijas. Kad labdarība ir izveidota un darbojas, valde ir jāpaplašina, iekļaujot nozīmīgus donorus, potenciālos donorus un cilvēkus ar ievērojamiem līdzekļu piesaistīšanas kontaktiem. Esi uzmanīgs, lai dēlis netiktu pārāk liels un vērotu lielus egos, kas var iznīcināt kādu organizāciju. Labs galda izmērs pieaugušām labdarības organizācijām ir apmēram divdesmit personas. Protams, valdes pozīcijām nevajadzētu maksāt.

Sāciet operācijas. Pirms naudas plūsmas aplikšanas ir ieteicams saņemt naudas līdzekļus, lai finansētu sākumkapitāla prasības un vismaz gadu darbības līdzekļus. Parāda izmantošana, lai izveidotu organizāciju, nav ieteicama. Neaizmirstiet izturēties pret katru dolāru, ko tu tērē, it kā tas ir tavs pēdējais dolārs. Citiem vārdiem sakot, jābūt iztikas līdzekļiem. Jums jāpalielina jūsu dolāri, cik vien iespējams. Arī daudzas organizācijas aizmirst, ka izdevumi ir jāiet uz organizācijas misiju, nevis tajās strādājošo cilvēku kabatās.

Saglabājiet savus izdevumus efektīvi. Lai gan laika gaitā jums var nākties pieņemt profesionālu palīdzību, piesardzīgi rīkojieties par izdevumiem. Pamata likums ir tāds, ka bezpeļņas organizācijām būtu jāpiešķir 80% + par programmas izdevumiem un 20% vai mazāk administrācijai un līdzekļu piesaistīšanai. Faktiski bieži vien efektīvākām organizācijām (augstākai programmas un administratīvo izdevumu attiecībai) ir visvieglākais līdzekļu piesaistes laiks. Donori vēlas, lai viņu nauda nonāktu galīgajiem saņēmējiem nevis darbiniekiem.

Esi pacietīgs. Cerams, ka jūs vēlaties palīdzēt pēc iespējas vairāk cilvēku. Bet jūs nevarēsiet ilgstoši palīdzēt, ja neesat inženieris savu organizāciju ilgmūžībai. Tas nozīmē, ka paplašināsies tikai pēc likmes, ko atbalsta jūsu līdzekļu piesaiste. Nesteidzies. Katra organizācija kaut kur sākās, bet tā ir disciplīna. Izdzīvošana ir galvenais, un tam nepieciešams pacietība.

Protams, pirmās kārtības likums, lai sāktu kaut ko, ir tas, ka jums ir jābūt kaislībai par to, ko jūs darāt. Galu galā, jaunie uzņēmumi ir daudz darba. Būs reizes, kad jūs uzdodat jautājumu par savu veselību par to, ka esi mēģinājis to izdarīt, un tā būs kaislība, kas tevi veic. Nav saprātīgi sākt kaut ko ar laimes un slavas mērķiem, jo ​​īpaši bezpeļņas organizācijām. Gaidiet ieguldīt ievērojamus laika, kaislības un naudas daudzumus ar lielu gandarījumu kā vienīgo atlīdzību. Tātad ielieciet sevi savā kaislībā un izveidojiet mantojumu, vienlaikus palīdzot citiem.